87-643-55-00

Noclegi Augustów

Augustów jest niewielkim miastem turystycznym położonym w północno ? wschodniej Polsce na pojezierzu Augustowsko – Suwalskim wśród licznych jezior i rzek, przy głównej trasie prowadzącej na Litwę, Łotwę, Estonię a także do Rosji. Dzięki wszechobecnej Puszczy Augustowskiej występuje tu wyjątkowo zdrowy mikroklimat i świeże powietrze. Oprócz kilku jezior otaczających samo miasto: Necko, Sajno, Studzieniczne oraz Rzeki Netty może pochwalić się zabytkowym Kanałem Augustowskim wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród zbiorników wodnych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie wyróżnić można Jezioro Hańcza ? najgłębsze jezioro w Polsce oraz jezioro Wigry ? jedno z najgłębszych (5 miejsce w kraju) i największych (10 miejsce) jezior w Polsce.
Występowanie w Puszczy Augustowskiej sosen i świerków, spowodowało nasycenie powietrza olejami eterycznymi, dzięki którym Augustów od 1993 roku uzyskał status uzdrowiska. Na uzyskanie statusu duży wpływ miało również sąsiedztwo licznych zbiorników wodnych oraz bogate złoża leczniczych borowin. W miejscowych sanatoriach Augustowa leczy się m.in.: choroby narządu ruchu, choroby reumatyczne, otyłość, osteoporozę, nerwice.
Walory przyrodnicze i zdrowotne regionu sprawiają że niezależnie od pory roku, indywidualnych upodobań i preferencji każdy znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj wypoczynku. Wczasy, wakacje czy nawet krótki urlop w naszych stronach zagwarantuje zdrowy wypoczynek.

Wypoczynek w Augustowie

Najbardziej atrakcyjny jest oczywiście pobyt letni ale dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej można się świetnie bawić zarówno jesienią jak i zimą.
Osoby uprawiające sporty wodne mogą pływać na nartach wodnych, żeglować, pływać na desce, łódką lub wybrać się na spływ kajakowy jedną z najpiękniejszych rzek w naszym kraju: Rospuda, Czarna Hańcza, Biebrza. Wypoczynek na wodzie nie musi się jednak wiązać z wysiłkiem i aktywnością fizyczną. Najpiękniejsze jeziora i rzeki można podziwiać również wykupując rejs statkiem, gondolą lub katamaranem.
Kochający las i nieprzepadający za wodą mogą wędrować lub jeździć rowerem licznymi trasami turystycznymi, wiodącymi niejednokrotnie przez rezerwaty z unikalnymi przedstawicielami flory i fauny.
Ukojenie dla skołatanych nerwów można znaleźć wędkując, zbierając grzyby, jagody lub grając w Golfa.
Wszyscy preferujący raczej ?bierny? wypoczynek i relaks większość czasu mogą spędzić plażując lub zażywając odnowy biologicznej w którymś z gabinetów SPA.
W okresie zimowym zapraszamy amatorów narciarstwa biegowego, łyżwiarstwa czy uprawiających jazdę na bojerach. Niewątpliwą atrakcją pobytu zimowego są kuligi po Puszczy Augustowskiej z ogniskiem, regionalnym poczęstunkiem i muzyką.
Znudzeni miejscowymi, regionalnymi atrakcjami zawsze możemy udać się na basen kryty, do kręgielni czy do kina. Miły wieczór spędzimy również w jednej z licznych restauracji oferujących oprócz znakomitych dań kuchni polskiej i regionalnej możliwość tańczenia przy muzyce mechanicznej lub zespole muzycznym.
Ze względu na swoje położenie geograficzne w pobliżu Litwy i Łotwy, niepowtarzalną atrakcją regionalną niezależnie od wieku są jednodniowe wycieczki do Wilna, miasta związanego historycznie z Polską a także wycieczki po regionie czyli ? Suwalszczyźnie lub do Rygi na Łotwie. Wycieczki jednodniowe do Wilna w okresie letnim odbywają się kilka razy w tygodniu, pozostałe raz w tygodniu. Po okresie urlopowym organizowane są na zamówienie w przypadku zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych.

Baza Noclegowa Augustów i Okolice

Niezależnie od wybranej formy wypoczynku i zasobności portfela każdy znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Zarówno kwaterodawcy, hotelarze jak i właściciele ośrodków wypoczynkowych przygotowani są doskonale do przyjęcia gości, oferując zróżnicowane atrakcje dodatkowe przy zróżnicowanej cenie. W Augustowie jak i terenach sąsiadujących z miastem znajdziemy oprócz hoteli, moteli, usług hotelowych, gościńców, zajazdów, pensjonatów i ośrodków wczasowych, również schroniska młodzieżowe, domki letniskowe i pola namiotowe. Zawsze można skorzystać również z gościnności prywatnych kwaterodawców i gospodarstw agroturystycznych.
Biuro Turystyczne ELA ? TRAVEL na prośbę swoich klientów jak i przedstawicieli bazy noclegowej z Augustowa i okolic postanowiło stworzyć na własnej stronie internetowej niniejszą bazę. Mamy nadzieję, że dzięki niej wielu turystów znajdzie odpowiadający mu nocleg a przedstawiciele bazy noclegowej pozyskają wielu nowych, zadowolonych gości.
Większość zamieszczonych na naszej stronie obiektów zostało przez nas zweryfikowanych, jednak nie odpowiadamy za zamieszczone w poszczególnych prezentacjach informacje i zdjęcia. Wszystkie zamieszczone opisy, dane kontaktowe i ilustracje zostały nam przesłane przez przedstawicieli poszczególnych obiektów.

Współpraca

Niniejsza baza noclegowa będzie sukcesywnie rozwijana. Wszystkie prezentacje zostały umieszczone na stronie nieodpłatnie i tak już zostanie. Wszystkich zainteresowanych dodaniem obiektu do naszej bazy prosimy o kontakt e-mail: [email protected]

 

Baza noclegowa Augustów